31 Temmuz 2012
Образование |
Какво ти дава университетската диплома
30 Ağustos 2012
Йозлем Садкова
По данни на Националния статистически институт на България, около 30% от младежите между 16 и 24 години попадат в графа – безработни. В анализ на Световната банка се прогнозира, че именно слабата активност сред малдото население, става предпоставка за разрастването както на социална, така и на икономическата криза.
31 Temmuz 2012
Изпълнителна власт |
Камъкът, който ще преобърне каруцата на ГЕРБ
30 Ağustos 2012
Деница Гацинска
Кое ще е малкото камъче, което ще преобърне каруцата на едноличния, премиерски режим на Бойко Борисов? Лети ли управлението на ГЕРБ със страшна скорост към бездната, бездната на обществената анатема? Кой всъщност е министър-председателят Борисов? Какъв е той – светец, вожд, пожарникар или обикновен бандит?
Сегашното управление – несигурността породена от Аз-ът на личността
30 Ağustos 2012
Мерлин Шабан
Сегашният начин на управление или по точно „Управлението на ББ” създава редица проблеми. Премиерът, едноличният владетел на скромната ни държава, е най-големият проблем на населението ни. Поради болните амбиции на този човек, хиляди млади хора емигрираха и ще продължат да го правят, ако скоро нещо не се промени. Бих посочила причините поради, които всеки би се замислил дали да остане в тази държава или не. По-долу ще изложа личното си мнение, и дано накрая не се попитате и самите вие защо още сте тук.....
31 Temmuz 2012
Съдебна власт |
Реформата във ВСС е наложителна
30 Ağustos 2012
Аврам Антонов
Реформите в България нямат посока, не са възприети като вътрешна потребност и за да ги има изобщо е необходим външен натиск. Докато това е така, страната ще остане под наблюдение. Толкова дълго, колкото е необходимо. Цялостното впечатление е за неспособност да се спазва разделението на държавните власти, което от своя страна има преки последици върху общественото доверие в съдебната система.
31 Temmuz 2012
Либерални идеи |
Адам Смит и митът за ненаситността
30 Ağustos 2012
Том Палмър
В това есе авторът оспорва идеята на Адам Смит, който вярвал, че движещата сила на „собствения интерес” създава благоденствие.
Онези, които цитират Смит в този му смисъл, едва ли са чели повече от няколко цитата от неговото творчество и не са наясно с акцента, който поставя върху ролята на институциите и на вредните последици от преследването на личния интерес чрез репресивната държавна машина. Върховенството на закона, собствеността и обменът поставят личния интерес зависим от взаимната изгода, докато беззаконието и незачитането на собствеността дават на личния интерес изцяло различно и негативно смислово значение.
You are browsing in category: Книга 42